काठमाडौँ/ अभिनेत्री साम्राज्ञी राज्यलक्ष्मी शाहले कलाकार/निर्माता भुवन केसीविरुद्ध गा ली बे इ ज्ज ती मु द्दा हाल्ने बताएकी छन् । भुवनसँगै प्रोडक्सन म्यानेजर गणेश सापकोटाविरुद्ध पनि मु द्दा हाल्ने उनको भनाइ छ । भुवनको निर्देशन र साम्राज्ञीको अभिनय रहेको फिल्म ‘ड्रिम्स’का प्रोडक्सन म्यानेजर सापकोटाले केही दिनअघि एक युट्युब च्यानलसँगको अन्तर्वार्तामा साम्राज्ञीलाई ‘र क् सी र न शा लु प दा र्थ खुवाएको’ बताएका थिए । 

यो अन्तर्वार्ता भुवनले पनि फेसबुकमा सेयर गरेका थिए । यसबाहेक भुवन र उनका वरपरका मान्छेहरुले आफूमाथि सामूहिक हम ला गरिरहेको साम्राज्ञीको भनाइ छ । ‘उहाँहरु घिन लाग्दो तरिकाले ममाथि जाइला ग्नुभयो,’ साम्राज्ञीले कान्तिपुरसित भनिन् । साउन ९ गते केसीले साम्राज्ञीविरुद्ध काठमाडौं जिल्ला अदालतमा गा ली बे इ ज्ज ती को मु द्दा दायर गरेका थिए । ‘उहाँ (भुवन)ले एकदमै बच्चा तरिकाले मु द्दा हाल्नुभयो तर म त्यसरी गर्दिनँ । सबै कुरा बुझेर के स गर्छु,’ साम्राज्ञीले कान्तिपुरसँग भनिन् ।

असार दोस्रो साता साम्राज्ञीले इन्स्टाग्राममा भिडियो पोस्ट गर्दै ठूला ब्यानरका व्यक्तिहरुले आफूलाई दु र्व्य व हा र गरेको आ रो प लगाएकी थिइन् । तीन फिल्ममा दु र्व्य व हा र मा परेको उनको भनाइ थियो । कसैको नाम भने लिएकी थिइनन् तर लगत्तै भुवन केसीले फेसबुकमा ‘खान नपाएको भन्दै सामाजिक सञ्जालमा रोइकराइ गर्ने हिरोइन अहिले कुन फिल्मको नाम बेचेर खाइरहेकी छन् ? जुन थालमा खाने, त्यही थालमा दुलो पार्ने’ भन्दै स्ट्याटस लेखेका थिए ।

‘अहिले पनि उहाँ (भुवन)ले मान्छे लगाएर मेरो दु र्व्य व हा र गरिरहनु भएको छ, च रि त्र ह त्या गर्ने प्रयास गरिरहनु भएको छ,’ साम्राज्ञी भन्छिन्, ‘केटी मान्छे हो, डरा उँछे, फिल्म क्षेत्र नै छोड्छे भनेर उहाँ र उहाँका मान्छेले सोच्नु भएको होला तर म डरा उँदिन, पछाडि हट्दिनँ ।’ ‘ड्रिम्स’को छायांकनमा पोखरामा रहँदा आफूमाथि कसैले यौ न दु र्व्य व हा र गर्न खोजेको घ टना उपर भुवन केसीले म जाक गरेको साम्राज्ञीको भनाइ छ ।

‘जापानमा अवार्डमा जाँदा पनि उहाँ असहज ढंगले मेरो नजिक आउँदा मैले धकेलेको थिएँ,’ साम्राज्ञीले त्यो घटना सम्झँदै भनिन्, ‘उहाँलाई वा अरुलाई त्यस्तो व्य व हा र मन पर्छ होला तर मलाई मन पर्दैन । त्यति नजिक आउन उहाँ मेरो को हो र ?’ सेटको नमिठो भोगाइबारे बोलेपछि आफूलाई फिल्मबाट निकाल्न र अरु फिल्ममेकरलाई भड्काउन भुवनसहित अन्य व्यक्तिहरु लागिपरेको साम्राज्ञीको आ रो प छ । ‘यस्तो आ क्र म ण ले फिल्ममा आउन चाहने नयाँ केटी र उनीहरुका अभिभावकहरु हतोत्साही हुन्छन्,’ उनले भनिन्, ‘त्यसैले पनि म चुप बस्दिनँ । अत्ति हे प्ने काम भयो ।’ साम्राज्ञीलाई फिल्मक्षेत्र भित्रैबाट भने असाध्यै कम साथ मिलिरहेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया